hotel verde kudowa zdroj

Puchar Ministra Rolnictwa dla Kudowy Zdrój


Puchar Ministra Rolnictwa dla Kudowy

 W salach teatru Zdrojowego im. St. Moniuszki i sanatorium Polonia ZUK SA odbyły się XII Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej.

Tegoroczna edycja Spotkań zgromadził 71 wystawców Kół Gospodyń Wiejskich z Ziemi Kłodzkiej, na których pokazano kulinaria i gadżety związane ze Świętami Wielkanocnymi. Uroczystość zgromadziła księży, parlamentarzystów i wielu samorządowców oraz niezliczone rzesze widzów. Zgromadzeni podziwiali misterne wypieki i potrawy tradycyjnej kuchni polskiej związane z wiosennymi świętami przepięknie wyeksponowane na stolach. Na deskach teatru prezentowały się zespoły ludowe, konkurowano w robieniu palm wielkanocnych i pisanek.

Wszystkie prezentacje zostały nagrodzone elektrycznymi krajalnicami, a ponadto sponsorzy przyznali indywidualne nagrody dla najlepszych. Rozstrzygnięto i rozdano nagrody w powiatowym konkursie rysunkowym dla młodzieży. Zespołowo zwyciężył Zespół Szkolno-Przedszkolny z Lewina Kłodzkiego. Zasłużeni rolnicy z okolic Kudowy-Zdroju otrzymali odznaczenia resortowe "Za zasługi dla Rolnictwa".

Główną nagrodę za "Stół Polski" - Puchar Ministra Rolnictwa otrzymali "Kudowianie" działający przy "Cyganerii".

wykonał dla kudowazdroj.net : Mikołaj Krzemiński

Copyright (C) 2008 upgo.pl dla portalu www.kudowazdroj.net
Regulamin | Reklama | Kontakt