hotel verde kudowa zdroj

Kudowa Zdrój - Dolnośląskie Forum Samorządu Terytorialn


Dolnośląskie Forum Samorządu Terytorialnego

 Po raz dziewiąty przedstawiciele dolnośląskich samorządów spotkali się w Kudowie Zdrój na X "Dolnośląskim Forum Samorządu Terytorialnego" . Organizatorami spotkania byli Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska przy współudziale kudowskiej gminy.

Spotkania samorządowców ( w większości są to wójtowie, burmistrzowie, prezydenci i starostowie) pozwalają poznawać i korzystać z doświadczeń innych przy rozwiązywaniu niełatwych problemów społeczności lokalnych.

Tematem głównym obrad tegorocznego Forum (18-20.03.2009 r.) było "5 lat w Unii Europejskiej - i co dalej?", a w tym co zyskał z tego Dolny Śląsk oraz rozwój transportu w naszym regionie.

Podczas paneli tematycznych dyskutowano na tematy: energii odnawialnej, informatyzacji urzędów samorządowych oraz programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Uroczyście obchodzono 15-lecie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, podczas Forum udekorowano zasłużonych pracowników tej instytucji resortowymi odznaczeniami. Fundusz rozdysponowuje uzyskane środki z opłat wnoszonych przez przemysł za korzystanie ze środowiska i przekazuje je na poprawę stanu środowiska ( w ciągu 15 lat prawie dwa mld zł), m.in. z jego funduszy korzystała gmina Kudowa przy finansowaniu oczyszczalni ścieków, modernizacji Parku Zdrojowego czy akcjach propagujących wśród młodzieży selektywną zbiórkę odpadów komunalnych.

Podczas Forum dolnośląska "Gazeta Wyborcza" rozstrzygnęła swój konkurs "Złote jedynki" dla najlepszych gmin naszego województwa. W poszczególnych kategoriach zwyciężyły: Jelenia Góra, Karpacz, Polkowice i Kobierzyce.

Miłym przerywnikiem w obradach samorządowców był recital Ryszarda Rynkowskiego na deskach Teatru Zdrojowego im. St. Moniuszki.

Copyright (C) 2008 upgo.pl dla portalu www.kudowazdroj.net
Regulamin | Reklama | Kontakt